Paulo Coelho - Přátelství, Diář 2017 a porovnání s Doller diářem

22:00

Minulý rok jsem na blog psala hodnocení svého prvního diáře, což byl Doller diář.
To sklidilo velký úspěch,... no, vlastně je to můj nejčtenější článek.
A tak bych vás i tenhle rok chtěla seznámit se svým novým průvodcem celého roku.
Nepočítám s tím, že to bude tak úspěšné, jako článek o Dolleru, okolo kterého je celkově poslední dobou hodně velký boom, přesto si myslím, že článek může potěšit hodně čtenářů. Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to. :)


Jak už jsem psala, Doller byl můj první diář, se kterým jsem se doopravdy naučila pracovat a do kterého jsem si vydržela psát poznámky po celý rok. A musím říct, že poslední rok se toho na mě kupil víc než dost, ale když si to všechno máte kam napsat, tak to najednou nevypadá tak děsivě.
A protože na Doller bych nedala dopustit, tak jsem si už na začátku prosince objednala nový, jenže k svátku jsem potom od mamky dostala právě ten od Paula Coelha. Dlouho jsem přemýšlela, jestli ho vůbec budu používat, a nebo jestli ho nemám zase radši někomu darovat, ale nakonec jsem si říkala, že se má zkusit všechno. A jaké jsou moje dojmy z diáře teď? :)

Doller nebo Paulo Coelho diář?

První co vás na diáři zaujme je nejspíš velmi barevný obal, což se někomu nemusí líbit, mě to ale přijde super. Líbí se mi, když si ho položím na lavici, nebo když mi vykoukne z černé kabelky a tak nějak ji zvýrazní.
Barevné stránky jsou kromě obalu také na první a poslední dvojstraně a potom vždy u začátku měsíce, malé malůvky se potom objevují skoro na každé straně už v trochu decentnějším podání.
Co se týče toho, jak je diář udělaný a co všechno má a nemá, bych začala u toho, že na začátku diáře je stránka o základních informacích, jako je jméno, kontakt, ale i informace o očkování, krevní skupině, zdravotní pojišťovně a podobně, což mi přijde opravdu užitečné, pokud se vám něco stane a máte diář u sebe, na druhou stranu jsou tam i věci, které bych ani nechtěla, aby se dostali do rukou někoho jiného, ale zase pro mě osobně mohou být užitečné.
O pár stránek dál najdete kalendář na rok 2017 a 2018, o jednu stránku dál potom ještě rozpis dní a u toho značka, kdy je úplněk a pod. To mi přijde docela fajn, i když bych možná tyto stránky nechala prázdné, aby ho mohl uživatel využít spíše na vlastní poznámky.

Dokonce dvě dvoustrany plánovacích kalendářů?

Když potom otočím ještě o stránku dál, začíná tam už měsíc leden, ten je nadepsán také jako "tolerance". Takto nějak jsou pojmenovány všechny měsíce. Například únor je "náklonnost" a březen "jas". Vůbec nevím, z jakého důvodu jsou měsíce i takto pojmenované, ale kdybyste to někdo věděl, tak mi to určitě napište. :)

S tímto diářem je příchod nového měsíce tak nějak barevnější... :)

U každého měsíce je napsaný citát a citáty jsou rovněž na každé dvojstraně se dny. Ty jsou uspořádány: na jedné straně Pondělí, Úterý, na druhé straně Středa, Čtvrtek a na další dvojstraně Pátek, Sobota a na poslední straně Neděle a pod tím volné místo na poznámky. Toto uspořádání mě trochu zaráží, ne že by mi to úplně vadilo, ale u Dolleru jsem byla zvyklá mít všechny dny na jedné dvojstraně. Tak se potom lépe plánoval celý týden, a když jsem měla třeba týden prázdniny, jednoduše jsem si proškrtla tužkou celou dvojstranu. Na druhou stranu, v Dolleru jsem neměla tolik místa na poznámky k určitým dnům, ale tak nějak mi to stačilo.
Kromě toho bylo v Dolleru na každé dvojstraně místo například na "týdenní cíle" nebo "komu zavolat", tím se mi ještě lépe týdny organizovali.

Uspořádání diáře

Další věc co mi tady trošku chybí je měsíční shrnutí, což jsem měla na konci měsíce nejraději. Napsala jsem si tam všechny pozitivní věci, všechny věci co se mi povedli splnit, co musím změnit a tak. To bylo určitě super ohlédnutí.
Ještě mi trochu chybí obálčička na deskách, kterou doller měl a do které jsem si dávala například fotky nebo seznam povinné četby.
Jinak co se týče formátu, tak jsou oba diáře podobně tlusté a oba mají velikost A5, což mi vyhovuje, protože se diář všude vejde a zároveň není příliš malý. Oba diáře také mají záložku. Rozdíl je ale třeba v deskách, Doller je má tvrdé a tento diář měkké, což mi zatím ani v jednom případě nijak nevadí, ale myslím si, že tvrdé desky jsou lepší. :)

Oba diáře mají něco do sebe, ale u Dolleru mi uspořádání vyhovovalo víc.

Kdybych to tedy měla celé shrnout, tak s tímto diářem se mi pracuje velmi dobře, zapisuji si tam všechno, co potřebuji, jen bych možná potřebovala ještě trochu víc volného místa na různé důležité poznámky. V porovnávání s Dollerem si nevede vůbec tak špatně a určitě ho můžu všem, hlavně těm co mají rádi hodně barev a citátů, doporučit. :) Jen prostě Doller je Doller, ten si moje srdce získal tím, že je to v podstatě diář, který si můžu tvořit sama.

Odkaz na článek o Dolleru: http://iom-life.blogspot.cz/2015/12/doller-diar.html




You Might Also Like

0 komentářů